ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Три масла за брзо добивање на бронзен тен: Подгответе се за сончање

Три масла за брзо добивање на бронзен тен: Подгответе се за сончање.

Сезоната за сончање полека започнува и тоа е нешто што повеќето луѓе со нетрпение го очекуваат.

Секогаш треба да бидете внимателни со сончањето и да ги знаете правилата што се важни за здравјето на кожата и на целиот организам. Покрај тоа, ние сакаме тен што најдобро се добива на природен начин.

Сончање со природни масла е најздравата опција, сепак, мора да се следат правилата. Избегнување сонце попладне, носење заштитен фактор, редовна хидратација …

Пилинг

Пред да го нанесеме маслото што ќе го забрза брзото стекнување на потемен тен, кожата треба да биде целосно чиста.

Ако имате блед тен, почекајте со маслото.

Едно од најдобрите масла за побрзо сончање е дефинитивно маслото од лешник. Содржи витамин Е и кожата го апсорбира побрзо од другите масла.

Кокосово масло

Се препорачува за оние кои имаат чувствителна кожа. Во последно време, станува сè попопуларен начин за брзо сончање. Има здравствени придобивки, а служи и на убавина.

Маслиново масло

Рецепт за брзо сончање пржен уште од античко време. Овозможува темен тен, но истовремено и мека, кадифена и добро хидрирана кожа.

Масло од авокадо

Се препорачува за оние со сува кожа.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!