ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Три причини нè уморуваат без да сме свесни

Три причини нè уморуваат без да сме свесни.

Дали понекогаш се чувствувате уморни и не разбирате зошто?

Во случај вашиот лекар да ве прегледал и да не ја откри причината за вашите се почести периоди на исцрпеност, можеби вашиот замор може да се објасни со една од следниве три не толку очигледни причини.

Причини зошто можеме да бидеме уморни

Често ви е досадно

Ако ви е здодевно во слободното време и не знаете што да правите со себе, големи се шансите да сте повеќе уморни во тие моменти отколку кога имате некои обврски. Без ментална и физичка стимулација, ние едноставно губиме енергија и ни треба повеќе време да се вратиме во живот. Од таа причина, многу е важно да пронајдете активност што ви се допаѓа и да го пополните слободното време со неа. Може да биде читање, дружење со пријателите, обука, часови по странски јазик итн.

Имате партнер кој бара премногу

Можеби сте уморни од постојана комуникација со вашиот партнер преку пораки? Или можеби сте под стрес од чести кавги за ситници? Можеби едноставно не можете да го посветите слободното време на себеси затоа што сте премногу посветени на потребите на вашиот партнер? Доколку се чувствувате уморни од која било од овие причини, вие сте во врска со партнер кој бара многу и би било добро што е можно побрзо да ја редефинирате вашата врска, со цел да ја вратите потребната енергија за да ги завршите другите обврски.

Работата што ја работите не ви одговара

Работата не мора да биде физички и психички напорна за да ви ја исцица целата енергија. Понекогаш се случува луѓето едноставно да не се чувствуваат добро на работа, иако никој од нив не го бара невозможното, ниту многу се заморува додека го прави тоа. Сепак, тоа чувство на незадоволство може многу лесно да се прелее на вашето слободно време и да ве исцрпи во моменти кога не правите ништо конкретно.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!