ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Три растенија што носат среќа

Три растенија што носат среќа

Дали сте знаеле дека се верува дека одредени растенија носат среќа во домаќинството во кое растат?

Најдобар начин да направите вашиот дом да биде пријатно и здраво место за живеење е да внесете растенија во него. Растенијата го прочистуваат воздухот, а многу од нив го неутрализираат зрачењето од електричните уреди. Сепак, можеби не сте знаеле дека се верува дека одредени растенија носат среќа во домаќинството во кое растат…

Дрво на пари

Самото име кажува во што е „експертско“ ова растение. Според техниките фенг шуи, дрвото на пари е врховен гатач и традиционално се дава за успех во кариерата и во работата, односно за материјална благосостојба. Кинезите го подаруваат ова растение за Нова година. Со цел да се поттикне приливот на пари, ова дрво треба да се стави во близина на влезната врата. Сепак, има еден улов. Не смеете да дозволите растението да венее или да биде во лоша состојба. Дрвото на пари или расула има месести лисја што личат на монети.

Јасмин

Јасминот има опоен мирис и се смета за силен афродизијак. Се верува дека помага во одржувањето на романтиката, привлекува љубов, пари и помага да се остварат соништата.

Кактус

Според верувањата на древните Маи и ​​на Кинезите, кактусот носи можности за живот. Цветниот кактус симболизира среќа и неговиот сопственик наскоро може да очекува добри вести.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!