ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Уредување на спалната соба придонесува до ослободување на стресот

Просториите во кои го поминуваме времето и начинот на кој ги одржуваме е поврзано со нашето здравје. Одредени предмети и елементи можат да создадат стрес и да доведат до тоа нашите тела да се чуствуваат стегнато, под притисок.

Немате доволно простор за сите ствари

Отсуството на адекватен простор за чување на личните предмети како што се стварите за лична хигиена, лампи, книги и слично може да доведе до неред. Визуелната гужва го отежнува опуштањето. Ослободување на просторот му дава на вашиот ум да се одмори. За да вашата оаза на мирот биде место за опуштање потребно е да се подготви креветот да се среди гардеробата и ормарот и да ги исфрлиме непотребните ствари. Поради тоа важно е да не создавате неред во просториите во кои одмарате и се опуштате.

Неуреден кревет

Средување на креветот односно постелата во која спиеме е задача која ќе ви даде најдобро чувство од почеток на денот. Неуредниот кревет е знак на нероганизираност, поради што спалната соба може да ви го зголеми стресот. Затоа кога ќе се разбудите приредете си себе си физичка активност и средете си го креветот и постелата.

Расфрлана облека

Расфрланата облека може да предизвика стрест и чувство на непријатност. Затоа гардеробата секогаш чувајте ја на чисто и средено. Доколку вашата соба во која спиете излегува на балкон, во текот на денот покрај постелнините можете и гардеробата да ја проветрувате а со тоа ќе внесете и свежина и чист воздух во вашиот дом.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!