ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Утринска навика за освежување и подмладување

Утринска навика која ќе ве освежи и подмлади.

За многумина денот не може да започне без шолја црно кафе. Овој магичен црн пијалок едноставно го прави утрото совршено и ви помага целосно да се разбудите и да добиете дополнителна доза енергија. Сепак, кафето може да биде повеќе од обичен пијалок.

Постојат различни начини на кои тоа може да се користи, а еден од нив е и ефективното лекување и освежување на проблематичната кожа. Ова се должи на антиоксидансите кои ги има во кафето во изобилство.

За разлика од другите препарати, кафето е природен пилинг кој ефикасно ја чисти вашата кожа и продира длабоко во порите. Нема потреба да трошите пари на скапи производи за нега на лице бидејќи со користење на оваа маска ќе постигнете подеднакво ефективни резултати.

Потребни ви се само две состојки: кафе и млеко. Препорачуваме да користите млеко со помал процент на маснотии. Подготовката е едноставна.

Направете смеса со соединување на двете состојки и измешајте за да се соединат.

Нанесете ја добиената паста на лицето. Како и за секоја маска, избегнувајте ја областа околу очите. Оставете ја смесата да стои околу 20 минути на вашата кожа. Во меѓувреме испијте ја утринската доза црно кафе. Мирисот ќе делува на сите ваши сетила и ќе ве опушти додека маската го чисти вашето лице и ја враќа хидратацијата.

На крајот, исплакнете ја маската со топла вода и започнете нов ден освежени и подмладени.

Зошто да ја користите оваа маска?

Еве неколку одговори на ова прашање:

— Кафето ја зголемува циркулацијата и на тој начин ја обновува вашата кожа.

— Богато е со антиоксиданси кои продираат длабоко во порите на вашето лице и го чистат.

— Се создава совршен „штит“ како одбрана од штетните УВ-зраци и се спречува оштетување на кожата.

— Чувството на мазна кожа по користење на маската е феноменално. Крајните резултати дефинитивно ќе ве убедат дека едноставно морате да почнете со употреба на оваа маска како неизоставен дел од вашата утринска рутина.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!