ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Вака би требало да изгледа вашиот идеален појадок!

Вака би требало да изгледа вашиот идеален појадок!

Не претставува тајна дека појадокот претставува најважен оброк во текот на денот, а особено доколку сакаме да изгубиме вишок килограми.

Идеалниот појадок претставува мешавина од протеини, масти, влакна, јаглени хидрати и хранливи продукти кои имат антивоспалително дејство. Не само дека оваа комбинација е преполна со нутриенти туку и подолго време ке ве држи сити.

Пред се, јајцата претставуваат клучен продукт во секој појадок. Покрај овој хранлив продукт кој е богат со омега 3 масни киселини потребно е да конзумирате и малку маслиново масло. Па така заедно со витамин Д и биотин, протеините во јајцата ќе ве држат сити подолг временски период.

Според наведеното, идеалната комбинација со претходно наведените хранливи продукти кога станува збор за појадокот се две јајца, интегрален леб, спанаќ и сето тоа заедно со чинија бобинкасто овошје.

Мешавината од влакната, јагледни хидрати и антиоксидансите ќе би де помогне да бидете повеќе продуктивни во текот на денот и ќе влијае да си ја подобрите концентрацијата, а во исто време да не се дебелеете на половината односно стомакот.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!