Вака ќе изгледа првиот хотел во вселената: Отворањето е најавено за 2030 година

Слични

6 совети како да станете утрински тип (дури и во зима)

6 совети како да станете утрински тип (дури и...

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова година

Три вештини кои треба да ги совладате пред Нова...

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе?

Како да се заштитите од навредите на другите луѓе? Како...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и...

Сподели

Хотел во вселената звучи како нешто од филм од научна фантастика, но една компанија сака таа идеја да ја претвори во реалност до 2030 година.

Вселенска градежна компанија Фондацијата Гејтвеј сподели кратко видео за визијата за тоа како ќе изгледа хотелот.

Предвидени се луксузни спални соби со поглед на Земјата, ресторани, теретана, па дури и простор каде гостите ќе можат да уживаат во концертите.

otvaranje-na-hotel

Може да се каже дека хотелот кој во моментов се нарекува „ Војаџер станица“ е идеја надвор од овој свет.

Toj содржи голема дневна соба со луксузен простор за уживање и необичен поглед на вселената и Земјата, како и ресторан кој ќе служи гурмански специјалитети.

hotel-vo-vselenata

Хотелските соби ќе имаат двојни кревети, бањи и што е најважно, прозорци.

Погледнете како ќе изгледа хотелот:

Сè уште не е познато колку може да чини престојот во овој хотел. Иако веројатно нема да биде ефтино, добрата вест за вљубените во вселената кои нема да можат да се осмелат да ја надминат планетата Земја е „утешно патување“. Имено, во забавниот парк „Светот на Волт Дизни“ наскоро ќе биде отворен хотел со тема филмови „ Војна на Starвездите“ .

error: Content is protected !!