ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Вака ќе изгледа првиот хотел во вселената: Отворањето е најавено за 2030 година

Хотел во вселената звучи како нешто од филм од научна фантастика, но една компанија сака таа идеја да ја претвори во реалност до 2030 година.

Вселенска градежна компанија Фондацијата Гејтвеј сподели кратко видео за визијата за тоа како ќе изгледа хотелот.

Предвидени се луксузни спални соби со поглед на Земјата, ресторани, теретана, па дури и простор каде гостите ќе можат да уживаат во концертите.

otvaranje-na-hotel

Може да се каже дека хотелот кој во моментов се нарекува „ Војаџер станица“ е идеја надвор од овој свет.

Toj содржи голема дневна соба со луксузен простор за уживање и необичен поглед на вселената и Земјата, како и ресторан кој ќе служи гурмански специјалитети.

hotel-vo-vselenata

Хотелските соби ќе имаат двојни кревети, бањи и што е најважно, прозорци.

Погледнете како ќе изгледа хотелот:

Сè уште не е познато колку може да чини престојот во овој хотел. Иако веројатно нема да биде ефтино, добрата вест за вљубените во вселената кои нема да можат да се осмелат да ја надминат планетата Земја е „утешно патување“. Имено, во забавниот парк „Светот на Волт Дизни“ наскоро ќе биде отворен хотел со тема филмови „ Војна на Starвездите“ .

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!