ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ве нервира хаосот во фрижидерот? Вака се прави ред

Ве нервира хаосот во фрижидерот? Вака се прави ред.

Ќе се изненадите колку време и пари ќе заштедите ако усвоите совети за отстранување на храна. Кога сè е подредено така што е јасно, храната се фрла помалку, се подготвува побрзо и нема непријатни мириси.

Фрлате премногу

Еднаш месечно, извадете сè од фрижидерот, фрлете сè на што истекол рокот, како и работи што сте ги купиле затоа што биле на попуст и знаете дека нема да ги користите.

Прилагодете го фрижидерот на децата

Храната што децата ја земаат од фрижидерот, ставете ја на полиците така што ќе бидат на дофат и ставете ја во кутии за еднократна употреба, бидејќи не е кревка и лесно се отвора.

Задржете го  овошјето свежо

Овошјето да трае подолго, наредете го на тенка мека основа што ќе ја исечете според големината на полицата. Веднаш штом ќе излезете од продавницата, ротирајте ги старите и новите намирници. Ставете ново млеко или јајца зад постојните.

Остатокот од  јадење одозгора

Ставете полу-подготвена храна или остатоци што ќе ги користите подоцна во горниот дел од фрижидерот за да можат да се видат. Користете збир на садови со различна големина.

Мали кутии, голема помош

Комплет кутии со иста големина е мала инвестиција која брзо ќе се исплати. Прилагодете ја големината на просторот што го имате, а торбите со патенти од различни големини се погодни за средните простори.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!