ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Вечерни ритуали за здрава и сјајна кожа на лицето

Вечерни ритуали за здрава и сјајна кожа на лицето.

Овие вечерни ритуали ќе ви помогнат да ја одржувате кожата сјајна и здрава.

Бидејќи кожата најдобро се регенерира за време на спиењето, кога нашето тело генерално се одмара, но на кожата и е потребна дополнителна помош за да изгледа најдобро.

За да го задржите или вратите младешкиот изглед на кожата на лицето и да ја направите истата сјајна, ова се вечерни активности поврзани со нејзината нега, кои не треба да ги прескокнувате:

За да го користите сонот како најдобар третман за вашата кожа, треба правилно да се грижите за неа пред да одите во кревет.

Направете благ пилинг на кожата на лицето два до три пати неделно. Ова ќе ги отстрани мртвите клетки на кожата од површината на лицето и порите и ќе дозволи да се појават нови.

Следете ги овие чекори

– Редовно чистете ја кожата со хранливо млеко со витамин Е, кое ја одржува цврстината и еластичноста, а истовремено и овозможува на кожата да дише слободно и да остане чиста што е можно подолго.

– Нанесувањето тоник што одговара на вашиот тип на кожа е задолжително по секое чистење бидејќи тоа е најдобриот начин да ја одржувате кожата мазна и свиленкаста на допир.

– Вечерниот ритуал за нега на кожата секогаш треба да заврши со квалитетен, негување, навлажнувачки крем за ноќна нега кој се заснова на природни состојки кои ја подмладуваат и обновуваат кожата.

– За кожата што го изгубила сјајот и цврстината, ваквите ритуали ќе го вратат нејзиниот младешки изглед за само неколку недели, а после тоа треба само да се одржува за да остане така што е можно подолго.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!