ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Вечерва на полноќ направете го ОВА!

Денес е кинеска нова година, а според источниот календар влегуваме во годината на Бик. Како и во сите делови на светот, Кинезите имаат свои ритуали што се применуваат со векови и се верува дека носат среќа, просперитет, пари и ги исполнуваат сите желби.

Рускиот астролог и експерт за кинеска метафизика, Елена Егорова, го откри најпознатиот ритуал што го прават Кинезите за својата Нова година.

Тоа е ритуал кој е многу позитивен и придонесува за зближување на семејството. Се вика „108 портокалов ритуал“. Тој има за цел да ги исполни желбите, да ја подобри финансиската состојба и генерално да привлече среќа за целото семејство “, откри Егорова.

Таа објасни дека името на ритуалот е симболично и дека не се користат толку многу овошја, но добро е да се користат девет од нив. Секој член на семејството треба да земе портокал и да напише збор на својата кора што ја отсликува личната желба. На пример, „среќа“, „lљубов“, „пари“

„На полноќ или подоцна ноќта помеѓу 12 и 13 февруари , сите членови на семејството ја напуштаат куќата со тие портокали, формираат линија пред влезната врата и истовремено ги вметнуваат портокалите во куќата“, објаснува астрологот.

Како што продолжува Елена Егорова, тие портокали треба да бидат распределени низ сите агли на домот и да останат таму до утрото.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!