ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Сакате тело како холивудските Ѕвезди? Еве како да вежбате …

Секоја форма на тело има определни вежби. Проверете кои најдобро ќе одговараат на вашата градба и искористете ги триковите кои ги користат славните холивудски дами од нивните лични тренери.

Кога претеруваме со мрсна храна, слатки и алкохол за време на празниците, секогаш постои изговор: „не е важно, ке вежбам повеќе после празници“.

Пред да одите во теретана и да започнете со тренинзи и диети, проучете го вашето тело и откријте кои вежби ќе ви донесат најдобри резултати.

Круша

Тело: нагласени колкови, задник и бутови каде лесно се акумулираат масни наслаги.

Познати дами: Бијонсе, Ријана, Џенифер Лопез.

Вежби: Одење по угорница и трчање. Вежби со кратки и интензивни интервали за долниот дел од телото, кои согоруваат калории и го забрзуваат метаболизмот како разни видови на сквотови.

Јаболко

Тело: тенки нозе и тесни колкови. Масните наслаги се акумулираат претежно околу половината и горниот дел од телото.

Познати дами: Кетрин Зета-Џонс, Мелани Грифит, Дру Баримур.

Вежби: Интервален тренинг, кардио вежби како трчање и возење велосипед кои согоруваат калории. Понапорни и посилни вежби за долниот дел од телото. Избегнувајте вежби со тешка тежина на горниот дел од телото.

Песочен часовник

Тело: тесен струк, нагласени гради и колкови. Акумулацијата на масни наслаги е иста во сите делови.

Познати жени: Кејт Винслет, Софија Вергара, Салма Хајек.

Вежби: трчање, танцување и интензивен кардио-васкуларен тренинг. Бидете внимателни со исхраната и драстичните диети за да не ги изгубите природните облини.

Цевка

Тело: мали гради, тесни колкови и малку нагласена половина.

Stвезди: Тејлор Свифт, Кира Најтли, Ема Вотсон.

Вежби: Зголемен внес на протеини и зајакнување на мускулната маса. Комбинирање на благи кардио вежби и посилен тренинг за сила за целото тело, со цел да се зголеми мускулната маса.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!