Викторија Бекам не може да го замисли денот без оваа храна

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо...

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите. Грешките што...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја...

5 дневни навики за спречување на сува кожа

5 дневни навики за спречување на сува кожа. Ја подобруваме...

Сподели

Викторија Бекам е жена е една од најмоќните жени во светот во областа на модата. Викторија важи за непогрешлива икона за стил чиј моден избор го копираат жени ширум светот. Некои го припишуваат на вроден вкус, други на богатството што и дало бесконечни можности.

Освен што секогаш е беспрекорно облечена, оваа 46-годишна девојка може да се пофали и со совршен тен. Покрај тоа што има пристап до скапа козметика и најдобрите козметичари, Викторија од познат дерматолог научи и како да ја направи кожата сјајна преку диетата.

bekam

Викторија Бекам ја откри тајната на нејзиниот бронзен тен

Викторија Бекам јаде лосос секој ден, дури и кога и се заканува жива труење поради прекумерно внесување, се држи до ова мени. Оваа мајка на четири деца ја откри тајната на нејзиниот порцелански тен.

– Имав многу проблематична кожа, а потоа во Лос Анџелес се сретнав со дерматологот д-р Херолд Ланкер, кој е навистина неверојатен. Ми рече да јадам лосос секој ден. Зачудено го прашав: „Навистина, секој ден?“ тој рече „Да, за појадок, ручек и вечера“ откри славната девојка за зачини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Многумина се прашуваат зошто таа ја сподели со сите оваа добро чувана тајна, резервирана само за дами од високото општество.

-Постојат два типа на жени- додека некои го чуваат знаењето што го поседуваат само за себе, други несебично го споделуваат. Имав среќа да работам со најдобрите стилисти, шминкери и експерти за убавина и научив многу. Направив многу грешки, но научив лекција од тоа, и сакам да го споделам тоа со сите – рече Викторија.

Викторија тврди дека никогаш не направила естетска операција

Поради нејзиниот младешки изглед, многумина веруваат дека била подложена на естетска операција, а еднаш открила дека тајната на нејзиниот сјаен тен е во нејзината исхрана.

– Јас дури и не бев во искушение. Не направив никакви естетски зафати на моето лице, но повторно, никогаш не кажувај никогаш – рече 46-годишната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

– Мислам дека не сум убава. Апсолутно не. Сепак, се трудам да го извлечам најдоброто од тоа што го имам. Ги гледам своите недостатоци и несовршености и само се насмевнувам и ги прифаќам. Сепак, ми требаше многу време за да дојдам до таква состојба, изјави позната Британка.

– Треба да бидеме најдобрата и најмоќната верзија на нас самите. Нема смисла да изгледам помладо и затоа нема да ги видите натписите „како да се ослободите од брчките“ и слично на производите од мојата козметичка линија. Сакавме да направиме колекција со која, како во омилената гардероба, ќе се чувствуваме добро, пријатно и задоволно. Веруваме дека ова е нов поглед на убавината – неодамна изјави Викторија.

error: Content is protected !!