ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Викторија Бекам не може да го замисли денот без оваа храна

Викторија Бекам е жена е една од најмоќните жени во светот во областа на модата. Викторија важи за непогрешлива икона за стил чиј моден избор го копираат жени ширум светот. Некои го припишуваат на вроден вкус, други на богатството што и дало бесконечни можности.

Освен што секогаш е беспрекорно облечена, оваа 46-годишна девојка може да се пофали и со совршен тен. Покрај тоа што има пристап до скапа козметика и најдобрите козметичари, Викторија од познат дерматолог научи и како да ја направи кожата сјајна преку диетата.

bekam

Викторија Бекам ја откри тајната на нејзиниот бронзен тен

Викторија Бекам јаде лосос секој ден, дури и кога и се заканува жива труење поради прекумерно внесување, се држи до ова мени. Оваа мајка на четири деца ја откри тајната на нејзиниот порцелански тен.

– Имав многу проблематична кожа, а потоа во Лос Анџелес се сретнав со дерматологот д-р Херолд Ланкер, кој е навистина неверојатен. Ми рече да јадам лосос секој ден. Зачудено го прашав: „Навистина, секој ден?“ тој рече „Да, за појадок, ручек и вечера“ откри славната девојка за зачини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

Многумина се прашуваат зошто таа ја сподели со сите оваа добро чувана тајна, резервирана само за дами од високото општество.

-Постојат два типа на жени- додека некои го чуваат знаењето што го поседуваат само за себе, други несебично го споделуваат. Имав среќа да работам со најдобрите стилисти, шминкери и експерти за убавина и научив многу. Направив многу грешки, но научив лекција од тоа, и сакам да го споделам тоа со сите – рече Викторија.

Викторија тврди дека никогаш не направила естетска операција

Поради нејзиниот младешки изглед, многумина веруваат дека била подложена на естетска операција, а еднаш открила дека тајната на нејзиниот сјаен тен е во нејзината исхрана.

– Јас дури и не бев во искушение. Не направив никакви естетски зафати на моето лице, но повторно, никогаш не кажувај никогаш – рече 46-годишната.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Victoria Beckham (@victoriabeckham)

– Мислам дека не сум убава. Апсолутно не. Сепак, се трудам да го извлечам најдоброто од тоа што го имам. Ги гледам своите недостатоци и несовршености и само се насмевнувам и ги прифаќам. Сепак, ми требаше многу време за да дојдам до таква состојба, изјави позната Британка.

– Треба да бидеме најдобрата и најмоќната верзија на нас самите. Нема смисла да изгледам помладо и затоа нема да ги видите натписите „како да се ослободите од брчките“ и слично на производите од мојата козметичка линија. Сакавме да направиме колекција со која, како во омилената гардероба, ќе се чувствуваме добро, пријатно и задоволно. Веруваме дека ова е нов поглед на убавината – неодамна изјави Викторија.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!