Викторија Бекам со години носи само вакви фармерки

Слични

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо...

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите

3-те најчести грешки кои предизвикуваат брчки околу очите. Грешките што...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја...

5 дневни навики за спречување на сува кожа

5 дневни навики за спречување на сува кожа. Ја подобруваме...

Сподели

Додека целиот свет се сврти кон тренерки и хеланки за време на пандемијата, славниот дизајнер е уште поверен на тексас фармерки.

Викторија Бекам не подлегна на трендот на skinny панталони – со години носи модел на фармерки, за кој модните експерти велат дека доживува голем камбек оваа година!

Сопругата на фудбалерот Дејвид Бекам најмногу се појавува во јавноста во модел кој ја следи линијата на задникот и бутовите, а потоа малку се шири и ги украсува нивните трапезни нозе. Благодарение на тоа, дури и обичните тоалети на Викторија изгледаат многу шик и соодветни за деловна пригода, а таа честопати користи друг трик: секогаш избира модели кои имаат екстремно долги нозе – толку многу што ги покриваат чевлите, па не можете да видите како високи се потпетиците.

Viktorija-Bekam-stil-moda-farmerki

Viktorija-style

Викторија остана најстраствена обожавателка на фармерки за време на пандемијата, па затоа ја видовме во фармерки, додека другите светски sвезди обично позираа во спортска облека, дури и додека беше во карантин со семејството. Покрај тоа, не само за време на епидемијата!

error: Content is protected !!