Вистински летен ручек: Пастрмка во рерна (РЕЦЕПТ)

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Вистински летен ручек: Пастрмка во рерна (РЕЦЕПТ)

Потребно е:

• 4 пастрмки
• главица кромид
• 3 чешниња лук
• моркови
• примарна врска
• така
• бибер
• рузмарин
• Лорел лист
• лимон
• маслиново масло
• малку бело вино

Подготовка

Излупете тиква, изрендајте ја и посолете ја од двете страни. Исечете го лукот на парчиња, грубо изрендајте го морковот, исечкајте го првиот курс, а потоа додадете маслиново масло и бибер.

Промешајте и така наполнете ја пастрмката. Наредете ја рибата во добро подмачкана тава, прелијте ја со маслиново масло и вино, додадете рузмарин и ловоров лист, а потоа покријте со прстени од кромид и тенки парчиња лимон.

Печете во рерна на 200 степени, повремено истурајте ја маснотијата од тавата. Пастрмката е подготвена кога ќе стане кафеава. Може да го послужите со варен компир со блитва, спанаќ, ориз …

Уживајте!

error: Content is protected !!