Вкусен хумус од путер од кикирики

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Вкусен хумус од путер од кикирики

Хумус е арапски збор за наут и е најпопуларното јадење во блискоисточната кујна. За основниот рецепт потребен е сварен и испасиран наут измешан со сок од лимон, сол, пипер, сусам, лук и други зачини. Вака подготвениот хумус може да биде сос за леб, но и прилог со вашиот омилен зеленчук или месо. Традиционалниот хумус не е најчестиот избор за деца и луѓе кои пораснале во сосема поинаква кујна. Затоа,  предлагаме еднакво вкусна, но умерена варијанта која не е мешавина од силни вкусови. Тоа е докажан хумус од путер од кикирики.

Вистина е дека понекогаш ни се потребни чисти мешунки. Нутриционистите топло ги препорачуваат, но понекогаш вреди да се ужива и во новите вкусови. Дали има нешто посочно од путер од кикирики?

Потребни состојки:

  • 1 чаша леблебии (250 мл),
  • ⅓ шолја топла вода,
  • 4 лажици путер од кикирики,
  • 2 лажици маслиново масло,
  • 3 лажици свежо исцеден сок од лимон,
  • 1 чешне излупен и издробен лук и
  • малку сол.

Начин на подготовка на хумус од путер од кикирики:

За да добиете вистински вкус на хумусот, потребно е леблебиите да отстојат преку ноќ во вода и да набабрат. Во таа вода можете да додадете и малку сода бикарбона. Наутро посипете со вода и додадете нови. Варете ги со многу вода додека целосно не омекнат.

Измешајте ги состојките во сад, истурете ги во блендер и сомелете ги за да се добие смеса слична на пудинг.

Ако смесата е премногу густа по сечкањето, додадете уште малку топла вода и промешајте. Внимателно додавајте вода за да не претерате. Ако се случи тоа, додадете уште леблебии и повторно изблендирајте ги состојките.

Оставете го хумусот во фрижидер да се излади целосно. Потоа можете да го послужите со пецива, свеж леб, но и како здрав прилог со месо и компири.

Уживајте!

error: Content is protected !!