ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Волшебниот пијалок за слабеење со зелен чај

Волшебниот пијалок за слабеење со зелен чај.

Зелениот чај е еден од најефикасните пијалоци, кој може да ви помогне да изгубите тежина.

Зелениот чај има значаен ефект во борбата против зголемувањето на телесната тежина, а нане и портокалот му помагаат во таа битка. Нането и портокалот како додаток на зелениот чај го забрзуваат метаболизмот и го прочистуваат целиот организам, па затоа се идеални во борбата против вишокот килограми.

Само една чаша зелен чај, истакна д-р Оз, го забрзува метаболизмот, го регулира шеќерот во крвта, го намалува ризикот од срцеви заболувања, разни форми на тумори, а исто така го зголемува имунитетот, како и расположението. Иако на некои можеби не им се допаѓа вкусот на зелениот чај, тој лесно може да се маскира со вкусни адитиви како нане или портокал.

Состојки за подготовка на овој пијалок:

– 1 литар вода

– 5 кесички зелен чај

– 1 портокал

– грст свежо нане

Подготовка:

Ставете пет вреќи зелен чај во литар зовриена вода, а потоа оставете ги околу 3 минути, а потоа оставете го чајот да се излади. За тоа време, исечете го портокалот на парчиња, каде што ако користите непрскан портокал, можете да го исечете заедно со кора, во спротивно излупете го, но задолжително оставете го белиот дел од кората. Истурете ладен чај во бокал со капак или голема тегла, а потоа додадете парчиња портокал и неколку свежи нане. Покријте го пијалокот и оставете преку ноќ за состојките да се соединат. Половина литар пијалок по лице во текот на следниот ден е доволно. Д-р Оз препорачува една чаша од овој ефикасен пијалок пред секој оброк и ветува добиена битка со килограми.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!