ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Возачот на БМВ, чија рака беше потпрена на прозорецот со часови, почина

Марко Ципановиќ почина денес во Сплит. Беше хоспитализиран на први август откако беше утврдено дека возел со своето ново БМВ со левата рака низ прозорецот скоро цел ден.

Иако овој тип на возење е карактеристичен за возачите на БМВ, германската компанија рече дека тие секогаш потенцираат во своите прирачници за корисниците на Балканот дека возењето со рака надвор од возилото е опасно.

Бидејќи науката сè уште не ја утврдила точната функција на овој начин на возење, тамошните власти се обидоа да дојдат до објаснение од најголемиот експерт за возење на БМВ со рака низ прозорецот, популарниот Петар Пашко Канековиќ – Кану. Тој ни ја откри тајната и тврдеше дека тоа се прави „поради женските“, што, би значело дека на први август, жртвата неселективно заведувал голем број жени по случаен избор во момент на предпразнична еуфорија среде пандемија.

Познаниците на Марко тврдат дека на овој кобен ден тој се возел низ Сплит од рано наутро, сакајќи да ја импресионира извесната 22-годишна Клара, девојка која, како што велат, го запознала Марко и го наполнила со комплекси нарекувајќи го “Мали Марко”, интересно е што Клара била млада историчарка, а на Марко историјата не му одела никако.

Ваквиот развој на ситуацијата наводно резултирал со тешки финансиски проблеми, а особено со лизинг кредитот, кој сега ќе го враќаат родителите на Марко.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!