ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

За Денот на Вљубените: Израдувате Ја Вашата Сакана

Вечера за двајца за Денот на вљубените е прекрасен гест, вашата сакана сигурно ќе се радува. За да ги направите овие прекрасни моменти уште поубави и незаборавни, подгответе маса со украси што ќе ги симболизираат страста и радоста на вашата врска.

Цветовите под вода се идеален украс за маса. Набавете неколку цвеќиња и ставете ги во транспарентни, долги вазни или чаши, така што водата ќе ги прелее. За подобри ефекти, постојат камења кои уште повеќе ќе ја истакнат убавината на цвеќето.

Romantic dinner

Срца во воздух – За оние кои сакаат сè да биде украсено за овој неверојатен ден, препорачуваме срца во воздух! Исечете неколку срца од црвена хартија и закачете ги на лустерот над масата.

Колачиња, чоколади или чоколади во форма на срце се одлични десерти во кои ќе уживате по главното јадење. Ставете ги на чинија или сад. Покрај прекрасниот вкус, тие се идеални и за украсување. Ако веќе ја започнавме оваа тема, да ги споменеме главните јадења што треба да се подготват вкусно. Иако служењето е исто така важно. Обидете се да го сервирате Денот на вљубените на чинија. За оние луѓе кои тешко поминуваат во кујната, препорачуваме пица во форма на срце. За повешти, постојат комплицирани јадења што можат да се сервираат на различни начини.

Најчеста, но и најдобра декорација за романтични души се розите. Ако сакате да изненадите девојче или жена со роза, доволно е да го ставите на чинија или покрај неа, на салфетка. Дамата ќе се воодушеви.Да не ги заборавиме ниту свеќите! Една романтична вечера не може да помине без овие мали детали што ќе ја направат сликата целосна. Набавете неколку мали свеќи или две поголеми и вечерта може да започне. И за двајцата е многу секси и возбудливо.

Иако на овој ден сакате да ја искажете својата љубов на различни начини, сепак внимавајте да не бидете презаситени цела вечер. Боите мора да се комбинираат, но тоа не значи дека сите бои се дозволени. Најчесто, за овие прилики се препорачува бело-црвена комбинација, која сепак може да биде интересна со црни детали. Покрај тоа, среброто наместо белото може да доминира. Од вас зависи што ќе создадете.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!