ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Занимливости

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Кога ќе се родиш на ист ден со големиот Моцарт!

Да, насловот кажува сè, за оние што веруваат во нумерологија, хороскоп но и древните предци и корените нивни кои ги влечеме низ гените. Денот кога...

Таа дојде на власт како тажна сопруга, а потоа стана неприкосновен лидер. Ова е првaта премиерка во светот

Таа дојде на власт како тажна сопруга, а потоа стана неприкосновен лидер. Ова е првaта премиерка во светот. Дали знаете која беше првата жена премиер...

Пергамент Хенсл и се заблагодари на Тијана од Србија, која платила такси за да се трка каде што го освоил олимпиското злато

Јамајканскиот натпреварувач Хенсл Пергмент ја пронајде и и се заблагодари на волонтерот од Токио 2020 која платила за неговото такси до Олимпискиот стадион, каде...

Само мала група на луѓе може да сфати: Загонетка на Ајнштајн која може 2% луѓе да ја решат!

Само мала група на луѓе може да сфати: Загонетка на Ајнштајн која може 2% луѓе да ја решат! Не очајувајте ако не сте во можност...

Никола Тесла стана вегетаријанец на 65-годишна возраст, а неговата реченица, која често ја изговараше, може да биде поука за сите

Никола Тесла стана вегетаријанец на 65-годишна возраст, а неговата реченица, која често ја изговараше, може да биде поука за сите. Никола Тесла е најпознат по...

Љубителите на лалиња се едни од најголемите патници

Љубителите на лалиња се едни од најголемите патници. Секој цвет е убав само по себе, но не сме сите подеднакво „слаби“ на рози, орхидеи, зумбули,...

Дали знаете дека постојат здрави пороци?

Дали знаете дека постојат здрави пороци? Иако пороците се претежно штетни за нашето здравје, има и такви кои се сметаат за позитивни. Повеќето луѓе имаат пороци,...

Науката докажа: Слушањето на Моцарт спречува напад на болест од која страдаат околу 70.000 луѓе

Науката докажа: Слушањето на Моцарт спречува напад на болест од кои страдаат околу 70.000 луѓе. Сепак, оваа симфонија на Хајдн има сосема поинаков ефект. Европската академија...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!