ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Занимливости

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

„Минијатурна Помпеја“ откриена под некогашно кино во Верона

„Минијатурна Помпеја“ откриена под некогашно кино во Верона. Античка римска градба со „прекрасни фрескоживописи“ се чини дека го преживеала пожарот. Античката римска градба е пронајдена за...

Најстарото филозофско прашање: Како да се живее свесно дека се околу нас е минливо ?

Најстарото филозофско прашање: Како да се живее свесно дека се околу нас е минливо ? Од време на време човекот станува свесен за немилосрдното брзо...

Психологија на поседувањето: зошто работите ги доживуваме како продолжеток на сопствениот идентитет ?

Психологија на поседувањето: зошто работите ги доживуваме како продолжеток на сопствениот идентитет ? Човекот претставува збир од сето она што може да го нарече „свое“....

Ја најдоа најстарата жена на светот: Ја регистрираа кога дошла да и дадат вакцина против корона

Ја најдоа најстарата жена на светот: Ја регистрираа кога дошла да и дадат вакцина против корона. Баба има 124 години. Инсистирањето на властите во Индија да...

Зошто се вели дека мачките имаат 9 животи?

Зошто се вели дека мачките имаат 9 животи? Ако одите да ги посетите љубителите на мачки во различни делови на светот, ќе забележите дека сите...

Вештина на убедување – дали може да се научи ?

Вештина на убедување – дали може да се научи ? За моќта на изговорените зборови се зборува многу, толку многу за да мудрите мисли на...

Десет најтешки органи во нашето тело: Само еден орган тежи скоро 5 килограми!

Десет најтешки органи во нашето тело: Само еден орган тежи скоро 5 килограми! Колкав е уделот на различните органи во нашето тело во вкупната тежина? 1)...

Дали знаете на кои активности во животот трошиме најмногу време? Резултатите се НЕВЕРОЈАТНИ

Дали знаете на кои активности во животот трошиме најмногу време? Резултатите се НЕВЕРОЈАТНИ. Научниците од Соединетите држави открија за кои активности поминуваме најмногу време во...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!