ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Занимливости

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета

Прв лет во историјата: ХЕЛИКОПТЕР слета на Црвената планета. Хеликоптер  „Инженеринг“ на Американската вселенска агенција (НАСА) рано утрово изврши успешно полетување и слетување на Марс,...

Ова е најскапиот сладолед во светот: Од цената и состојките ќе ви се слоша! (ФОТО / ВИДЕО)

Ова е најскапиот сладолед во светот: Од цената и состојките ќе ви се слоша! (ФОТО / ВИДЕО). Тоа е најекстравагантното, најлуксузното нешто што можете да...

БРЗ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Цртеж открива каква личност сте

БРЗ ТЕСТ ЗА ЛИЧНОСТ: Цртеж открива каква личност сте. Омилените бои и симболи што ги цртате го откриваат вашиот карактер. Изберете ја омилената боја и нацртајте...

Само едно прашање е доволно за да откриете со каква личност разговарате

Само едно прашање е доволно за да откриете со каква личност разговарате. Каква е всушност една личност, лесно може да се открие со прашањето бидејќи...

Најдобрата зделка во историјата- Што купи Питер Миноит за 25 долари?!

Најдобрата зделка во историјата- Онаа што го купи Питер Миноит за 25 долари! За колку пари го купи Менхетан? Трговецот Питер Миноит, како гувернер на Нова...

Најдолгата ноќ во историјата на човештвото се случи во 536 година и траеше 18 месеци. Што точно се случило?

Најдолгата ноќ во историјата на човештвото се случи во 536 година и траеше 18 месеци. Што точно се случило? Температурата падна, полињата не родија плод,...

Една земја има најмногу временски зони во светот, а не e Русија

Една земја има најмногу временски зони во светот, а не Русија. Системот за временска зона не е стар колку што можете да помислите. Тој беше...

Чуда се случуваат на денот на Свети Василиј Острошки

Чуда се случуваат на денот на Свети Василиј Острошки. Постојат многу верувања за овој светец, но едно е сигурно: кој и да се обрати за...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!