ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Запечени пиперки со сирење: Лесно јадење кое уште полесно се подготвува !

Запечени пиперки со сирење: Лесно јадење кое уште полесно се подготвува !

За подготовка на ова јадење потребно вие е:

-10 -12 пиперки

-Фета сирење

-2 лажички павлака (по вкус)

-Сол (по вкус)

-1 јајце

-Масло (по потреба)

-5 лажички млеко

Подготовка:

Пиперките испечете ги па извадете ги лушпите и семето. Ако пиперките ги вадите од смрзнувач само ги размрзнете. Секоја пиперка исецкајте ја и отворите како шницла. Сирењето испасирајте го па потоа по потреба додадете сол, павлака и сето тоа го измешајте.

На работ од секоја пиперка ставете лажичка фил па замотајте ја во ролна. Ставете масло во садот каде што мислите тоа да ги печете и наредете ги подготвените ролни. Оставете една лажичка фил. Загрејте ја рерната на 200 степени и ставете да се печат пиперките.

Печете го тоа 15 минути а за тоа време измиксајте ја останатата лажичка од филот, јајцето и млекото и со таа смеса полијте ги пиперките па оставете уште 15 минути да се печат. По желба можете да додадете и испасиран лук.

Уживајте!

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!