Запечено сирење: Одличен предлог за лесен ручек или вечера!

Слични

Само 3 состојки: Рецепт за кремаст појадок кој изобилува со протеини

Само 3 состојки: Рецепт за кремаст појадок кој изобилува...

ТАРТ ОД КАЈСИИ: Брза подготовка, нема повкусна летна торта! (РЕЦЕПТ)

ТАРТ ОД КАЈСИИ: Брза подготовка, нема повкусна летна торта!...

Вистински летен ручек: Пастрмка во рерна (РЕЦЕПТ)

Вистински летен ручек: Пастрмка во рерна (РЕЦЕПТ) Потребно е: • 4...

Сподели

Запечено сирење: Одличен предлог за лесен ручек или вечера!

Со добро друштво и вкусно вино идеална вечера!

Состојки

  • 700 гр сирење фета
  • 4 лажици маслиново масло
  • 1 чен лук
  • 1 лажиче сецкан рузмарин
  • цреша домат 1

Како да се подготви

Измешајте маслиново масло со пасиран бел лук и рузмарин. Ставете го сирењето на фолијата, прелијте со масло, па врз него ставете ги преполовените цреши домати. Затворете ја фолијата, а потоа печете 20 минути на 200 степени. Отворете ја фолијата и печете уште пет минути.

Уживајте!

error: Content is protected !!