Запечено сирење: Одличен предлог за лесен ручек или вечера!

Слични

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти...

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната вечера

5 совети на готвачи со Мишелин ѕвезда за новогодишната...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од...

Сподели

Запечено сирење: Одличен предлог за лесен ручек или вечера!

Со добро друштво и вкусно вино идеална вечера!

Состојки

  • 700 гр сирење фета
  • 4 лажици маслиново масло
  • 1 чен лук
  • 1 лажиче сецкан рузмарин
  • цреша домат 1

Како да се подготви

Измешајте маслиново масло со пасиран бел лук и рузмарин. Ставете го сирењето на фолијата, прелијте со масло, па врз него ставете ги преполовените цреши домати. Затворете ја фолијата, а потоа печете 20 минути на 200 степени. Отворете ја фолијата и печете уште пет минути.

Уживајте!

error: Content is protected !!