Здрав и вкусен сок што ги топи маснотиите: Започнете го секое утро со овој пијалок и доведете ја линијата во ред!

Слични

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете

Заборавете на немирните ноќи и вртењето додека спиете. Водич за...

Најмоќниот чистач за организмот

Најмоќниот чистач за организмот. Традиционален рецепт за напиток кој ќе...

Дали е корисно да се пие кефир ноќе?

Дали е корисно да се пие кефир ноќе? Вистина или...

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е...

Сподели

Здрав и вкусен сок што ги топи маснотиите: Започнете го секое утро со овој пијалок и доведете ја линијата во ред!

Ако се борите со вишокот килограми, овој пијалок (сок) ќе ви помогне да го решите овој проблем.

За подготовка ќе ви требаат:

• голем грејпфрут
• 2 портокали
• 1/4 лимон
• парче ѓумбир

Подготовка:

Овошјето измијте го, излупете го и ставете го во соковник. Исцедете го и чувајте го во фрижидер. Пијте наутро на празен стомак и помеѓу оброците. Доколку немате соковник, исцедете го овошјето на цедалка и изрендајте го ѓумбирот.

Главната состојка на овој пијалок е грејпфрутот.

Еве како тоа влијае на телото:

• Ја подобрува циркулацијата
• Грејпфрутот спречува акумулација на вода во телото, а со тоа го спречува создавањето на целулит
• Го забрзува метаболизмот
• Ги отстранува токсините од телото
• Го регулира нивото на шеќер во крвта
• Спречува акумулација на вода во телото, а со тоа спречува формирање омразена кора од портокал на кожата

Сосема доволно причини да започнете секое утро со овој пијалок.

error: Content is protected !!