ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Здрав и вкусен сок што ги топи маснотиите: Започнете го секое утро со овој пијалок и доведете ја линијата во ред!

Здрав и вкусен сок што ги топи маснотиите: Започнете го секое утро со овој пијалок и доведете ја линијата во ред!

Ако се борите со вишокот килограми, овој пијалок (сок) ќе ви помогне да го решите овој проблем.

За подготовка ќе ви требаат:

• голем грејпфрут
• 2 портокали
• 1/4 лимон
• парче ѓумбир

Подготовка:

Овошјето измијте го, излупете го и ставете го во соковник. Исцедете го и чувајте го во фрижидер. Пијте наутро на празен стомак и помеѓу оброците. Доколку немате соковник, исцедете го овошјето на цедалка и изрендајте го ѓумбирот.

Главната состојка на овој пијалок е грејпфрутот.

Еве како тоа влијае на телото:

• Ја подобрува циркулацијата
• Грејпфрутот спречува акумулација на вода во телото, а со тоа го спречува создавањето на целулит
• Го забрзува метаболизмот
• Ги отстранува токсините од телото
• Го регулира нивото на шеќер во крвта
• Спречува акумулација на вода во телото, а со тоа спречува формирање омразена кора од портокал на кожата

Сосема доволно причини да започнете секое утро со овој пијалок.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!