ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Здравје

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото

4 знаци кои откриваат вишок сол во телото. Самата сол (или натриум хлорид) не претставува никаква опасност и е неопходен елемент за нормално функционирање на...

Туна или лосос: што е поздраво?

Туна или лосос: што е поздраво? Прашање на денот! Зошто е корисна туната? Како прво, туната е богат извор на висококвалитетни протеини. Ги содржи сите есенцијални амино...

Jасен знак дека на вашето тело му недостасува ОВОЈ минерал!

Jасен знак дека на вашето тело му недостасува ОВОЈ минерал! Како што старееме, многу е важно да му обезбедиме на телото доволно количество витамини, минерали...

Чајот од оваа растение претставува елексир за целото тело

Чајот од оваа растение претставува елексир за целото тело. Чајот од маточина се користи за киселина во желудникот, надуеност, варење, гадење, притоа е богат е...

Како да се ослободите од херпесот за 1 ден? 7 народни лекови кои делуваат!

Како да се ослободите од херпесот за 1 ден? 7 народни лекови кои делуваат! Херпесот е една од најподмолните болести. Дури и ако оваа болест...

11 билки и суплементи за борба против депресијата

11 билки и суплементи за борба против депресијата. Сојузниците против кошмарот. Депресијата е нарушување на расположението кое влијае на повеќе од 17 милиони возрасни само во...

Зошто козјото млеко подобро се вари од кравјото?

Зошто козјото млеко подобро се вари од кравјото? И која е користа од тоа? Козјото млеко станува сè попопуларно поради неговите корисни својства. Познато е дека козјото...

Што ќе се случи со телото ако престанете да пиете алкохол?

Што ќе се случи со телото ако престанете да пиете алкохол? Каков ефект да се очекува? Секој знае колку е штетна злоупотребата на алкохол. Сепак, дури...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!