ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Здравје

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

МЕД И ЦИМЕТ: Идеална Комбинација Во Борбата Против Болести

Мешавина од мед и цимет навистина ги лекува скоро сите болести. Научниците потврдуваат дека медот е многу ефикасен во лекувањето на многу болести, а во...

Што Ќе Се Случи Со Вашето Тело Ако Секој Ден Јадете Бадеми?

Јадењето бадеми буквално може да ви го спаси животот. Секојдневното конзумирање на бадеми драстично го намалува појавувањето на промените во структурата на ткивата предизвикани...

ГЕJТС: Наскоро Ќе Се Случи Нова Пандемија И Вирус

БИЛ Гејтс, основач на Мајкрософт и Фондацијата Мелинда и Бил Гејтс, зборува за шест клучни промени во општеството по кризата со корона. 1. Втората светска...

Неодоливи Колачи Без Печење И БЕЗ ГЛУТЕН !

Сè повеќе луѓе се борат со алергии од храната што содржи глутен, а фабрички произведената е значително поскапа од обичната храна што содржи глутен....

Едноставен Домашен Пилинг За Сјајна Кожа

Повеќето современи жени се прилично дисциплинирани кога станува збор за нивната рутина за нега на кожата. По одреден број години, чистењето и хидратацијата стануваат ритуал...

Како бебето дише во стомакот на мајка си?

Бебињата во развој имаат потреба од кислород во раната бременост. Важно е да се знае дека бебето ќе вдише за прв пат само по раѓањето. Ова...

Кои витамини ќе ја оживеат мојата коса?

Многу луѓе во одреден момент доживуваат опаѓање или слабеење на косата. Потоа следуваат прашањата, како да си помогнам, дали да купам витамини за коса и дали...

Сакате тело како холивудските Ѕвезди? Еве како да вежбате …

Секоја форма на тело има определни вежби. Проверете кои најдобро ќе одговараат на вашата градба и искористете ги триковите кои ги користат славните холивудски...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!