ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Жената има потреба од маж кој е нежен кон неа и силен кон себе

Жената има потреба од маж кој е нежен кон неа и силен кон себе.

Секоја модерна жена сака маж кој е секогаш тука за неа. Но, кога зборуваме за спремноста на маж, односно машката сила, не зборуваме за нивните мускули, туку за нешто сосема друго.
Колку и да е силна и независна жена, таа покрај себе сака силен маж кој ќе го знае вистинскиот начин да се грижи за неа и да ја води.

Тие се свесни дека машката сила не се рефлектира на нивното мускулесто тело, па затоа избираат маж кој ги има следниве карактеристики.

1. На силна жена и треба одговорен маж кој се почитува себе си и кој ја почитува неа.

Не и треба маж што скока од кревет во кревет и бара кукли за забава. Потребен е човек кој ќе биде подготвен да ја покаже на целиот свет, кој нема да и раскажува бајки и кој е цврст во своите одлуки и желби.

2. Силата на човекот се рефлектира во неговиот интелект, мажественост и галантност.

Силен маж разбира дека жената е живо суштество со нејзините потреби, слабости и несовршености. За него не е проблем да и помогне на жената доколку е и потребен, да ја слуша, да и ја држи вратата или да носи тешки торби од продавницата.
Тој нема да се тркала на каучот и да чека сè да му се донесе на нозе. Силен човек знае да зборува и да слуша кога е потребно. Тој нема да ја избегне сопругата кога ќе види дека нешто ја мачи, но ќе седне, ќе разговара со неа и ќе ја поддржува.

3. Силен човек е одговорен за сè што се случува во неговата куќа.

Тој нема да се преправа дека сè е во ред и да чека неговата сопруга да го реши проблемот.

4. Силниот маж за жената е како најнепропустливиот чадор на дожд.

Ништо не е страшно со него и се е секогаш безбедно со него. Тој е секогаш отворен кон својата сопруга, заштитнички настроен и многу пријатен.
Вистински маж е нежен кон својата сопруга и силен кон себе, тој е секогаш одговорен и секогаш ќе се обиде да ја заштити својата поубава половина и никогаш нема да дозволи таа да страда поради него.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!