ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Жени, отворете ги очите! Три сурови вистини за мажите

Жени, отворете ги очите! Три сурови вистини за мажите.

Разберете една едноставна работа. Ако му се допаднавте мажот, тој ќе ви го покаже тоа. И верувајте, дури и маж кој е многу срамежлив и затворен по природа, ако навистина се прилепувате за неговата душа, ќе одлучи да разговара и да се сретне со вас. Сè друго е само ваш изговор за неговото однесување кога едноставно не му се допаѓате.

За жал, мажите не ни ја кажуваат секогаш вистината и она на што навистина го мислат. Но, ако сепак сакате да ја дознаете вистината, не е толку тешко. Сепак, бидете подготвени дека оваа вистина можеби не ви е секогаш пријатна. Што можете да направите? Па, суровата вистина е подобра од заблудата.

Ви ја пренесуваме најголемата вистина за мажите:

1. Кога мажот вели: „не сум сигурен за нас“, тоа значи: „нема заедничка иднина“.

Ако сте во врска некое време, но вашиот маж сè уште не може да разговара за вас и веднаш ја менува темата на разговор, тоа значи дека тој, едноставно, не ве гледа во неговата иднина. За него оваа врска е само можност да си помине убаво, ништо повеќе. Да, му се допаѓате, но тоа не доволно за да се поврзе со вас.

2. Ако навистина му се допаѓате, ќе ви каже.

Сè друго се само ваши изговори за неговото однесување. Ако не ви се јавува долго време или ако не ви се јави, тоа не значи дека е многу зафатен или толку долго собира мисли. Тоа значи дека едноставно не му се допаѓате многу. Ако ве навредува, ако е груб и безобразен, а неговиот карактер не е таков, тоа значи дека тој, едноставно, не ве почитува бидејќи не му требате премногу. Ако ве обвинува за сè, ако ви замерува за секоја ситница, тоа не значи дека само бара и дека само сака да ве направи уште подобри. Едноставно, не ве прифаќа и не ве сака такви какви што сте.

Ако не ви купува подароци и ако не ви дели комплименти, тоа не значи дека е реален. Тоа покажува дека, според него, не вредите за подарок, а причината не се финансиите.

На крајот на краиштата, дури и многу скржав и себичен маж ќе се сеќава на цвеќиња и ќе ви каже убави зборови бидејќи едноставно не може, а да не го направи ова ако навистина му се допаѓате.

3. Ако мажот ви каже: „не сакам сериозна врска во моментов“, тоа значи: „не ја сакам оваа врска со тебе“.

Ако мажот ви каже дека не е подготвен за сериозна врска сега од банални причини (бидејќи таму е „криза во државата“, „Јас сум уште млад за ова“, „Прво треба да се кренеш на нозе“ итн.), тоа значи дека вие, едноставно, не сте жената за која тој е подготвен да преземе таква одговорност. Да, навистина е тажно и болно да се разбере и прифати ова, но тоа е вистината.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!