ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Животен стил

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

5 причини за емоционални испади

5 причини за емоционални испади. Повеќето луѓе, вклучувајќи ја и девојката на Џејк, Керол, би рекле дека Џејк е лежерен тип. И тоа е така......

Како да му помогнете на некој кој е во насилен однос?

Како да му помогнете на некој кој е во насилен однос? Најпрво, може да забележите дека вашиот пријател се однесува поинаку. Со текот на времето,...

5 причини зошто секогаш се чувствувате уморни

5 причини зошто секогаш се чувствувате уморни. Дали се чувствувате исцрпено во последно време? Единствено сигурно е дека некои навики ви ја трошат енергијата и...

3 причини кои ќе ве убедат да спиете целосно голи

3 причини кои ќе ве убедат да спиете целосно голи. Спиењето е клучен дел од нашиот секојдневен живот. Многупати, сепак, не му ја даваме важноста што...

Овие три прашања не ги поставуваат луѓето со висока емоционална интелигенција

Овие три прашања не ги поставуваат луѓето со висока емоционална интелигенција. За помалку од еден месец следуваат новогодишни и божиќни празници, а сите знаеме дека...

Дали знаете каде се наоѓа НАЈУБАВОТО село на светот?

Дали знаете каде се наоѓа НАЈУБАВОТО село на светот? На седницата на Генералното собрание на туристичката организација на ОН беше избрано најубавото село на светот. На...

Кои 10 намирници немаат рок на истекување?

Кои 10 намирници немаат рок на истекување? Дали знаевте дека има и оние намирници кои немаат рок на траење? Еве за кои производи станува збор. Мед Медот...

Еве зошто секогаш треба да пиете кафе по појадокот, а никогаш пред

Еве зошто секогаш треба да пиете кафе по појадокот, а никогаш пред. Истражувачите од Универзитетот во Бат открија дека пиењето кафе пред појадок може да...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!