ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Златен, сребрен и метален маникир се новиот тренд

Златен, сребрен и метален маникир се новиот тренд.

Време е за нов, пролетен маникир! Ако сте уморни од сите бои од палетата и не знаете што да пробате следно – ние имаме совршена идеја за вас, што не само што е точно она што ви требаше – туку и во тренд. Станува збор за маникири во сребрена, златна или металик боја и тие ќе го освежат изгледот на вашите раце и ќе создадат дива во еден момент.

Сребрен лак со исцртани цвеќиња

Сребрениот маникир изгледа одлично на кратки, природни и полузаоблени нокти, а доколку сакате да го декорирате понатаму, еве една идеја за вас. Над сребрениот слој можете да создадете неколку нежни, јорговано-розови цвеќиња, со суптилни зелени лисја. Препорачуваме овие цвеќиња да не ги покриваат сите нокти, така што сребрената боја да се издвојува и да остане примарна, но да бидат концентрирани, на пример, на само два нокта. Цветовите што ќе ги изберете може да бидат во други бои, но препорачуваме дефинитивно да се одлучите за пастелни, од помек спектар, отколку за светли и основни.

Златен лак со текстура

Меѓутоа, ако сте поголем љубител на злато отколку на сребро, имаме неколку предлози и за вас. Една од нив е дефинитивно класичниот целосно златен лак, на уредни и кратки нокти, бидејќи на нив изгледа поелегантно и суптилно. Ако сакате да постигнете визуелен изглед на златен лист, препорачуваме да си играте со текстурата на лакот, пред да се исуши. Значи, нанесете свеж слој лак и оставете го да се исуши, а потоа ставете уште еден над него, кој нежно ќе го „исцедите“ со крпа или сунѓер додека е сè уште влажен, за да добиете интересна текстура. После тоа, можете да нанесете уште еден слој чист лак за нокти над него.

Сребрено-златна мешавина

Секако, за оние похрабрите, имаме пример во кој се среќаваат сребрени и златни маникири – затоа што зошто да не! Обојте ги ноктите со два слоја сребрена боја, а потоа додадете детали во форма на златни sвезди, или други златни форми по желба. Ова е совршен маникир за смели девојки, одење на родендени, излети или фестивали, што ни недостасува и на кое се надеваме во иднина.

Златни детали како додаток на природен лак

Друг начин да носите сребрен или златен лак е да си играте со деталите во овие бои, додека вашите нокти всушност ќе бидат обоени со природна, неутрална боја. Кратките нокти обоени можете да ги украсите само со безбоен или нежно розов лак со детали во форма на златни линии, дамки или точки од точки. Исто така, не мора да го украсувате секој нокт со детали од овој тип, но можете да ги концентрирате на два нокта.

Јоргован-метален лак

Ако сте љубител на метални лакови и не сакате да се ограничите на злато и сребро, ви предлагаме да ги насликате ноктите со металик-јоргован нијанса. Виолетовиот јорговански тон ќе биде популарен оваа пролет во изгледот на шминка , како и во маникирите. Ова е совршен лак за урбани девојки, кои уживаат да бидат во центарот на вниманието.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!