ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Зошто мажите лажат во врските?

Зошто мажите лажат во врските?

Зошто мажите изневеруваат и лажат во врските?

Нема сомнеж дека секоја жена сака да ја знае причината зад овој брутален феномен. Сексот, парите и емоциите се сметаат за трите главни замки кои можат да го променат мислењето на луѓето. Низ човечката историја и мажите и жените изневерувале и лажеле во своите врски, а мажите биле особено склони кон тоа. Мамењето, од друга страна, сериозно ги намалува способностите на поединецот со тоа што носи само моментално задоволство.

Денеска во нашата галерија ќе ве запознаеме со тајните кои ги опкружуваат машките лаги и причините поради кои тие лажат. Тие ќе ви помогнат да го разберете машкиот ум и што ги мотивира мажите да изневеруваат.

1. ЉУБОВТА ЗА МАЖИТЕ ЗНАЧИ НЕШТО РАЗЛИЧНО ОД ЗА ЖЕНИТЕ

Дали знаете дека љубовта е сосема поинакво чувство за мажите и жените? Кога мажот ќе ви каже дека ве сака, тој не ви го кажува она што навистина го чувствува, туку она што мисли дека би сакале да го слушнете. За повеќето жени љубовта е страст, опсесија и копнеж. За мажите, пак, љубовта е всушност одличен секс, уживање и уште повеќе секс, како и мало дополнително задоволство на страна. Повеќето мажи кои изневеруваат и лажат спаѓаат во оваа група бидејќи љубовта за нив е минливо чувство. Откако ќе исчезне привремениот ефект од заљубувањето, тие ќе бидат надвор од вашиот живот.

2. ЖЕЛБАТА ЗА ВОЗБУБЛИВ СЕКС НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИГНОРИРА

Иако зборот романса е она што ве поттикнува, работите може лесно да се комплицираат бидејќи на повеќето мажи не им е многу важно романсата. Повеќето мажи ги лажат и ги изневеруваат своите девојки бидејќи обично им здосадува вообичаениот сексуален живот. Во процесот на задоволување на своите сексуални желби, мажите често чекорат по патот на неверството. Огромната желба за промени на полето на сексот е главната причина зошто мажите лажат и изневеруваат.

3. СЕ РАБОТИ ЗА МАШКАТА НЕСИГУРНОСТ

Многу е лесно да се најде врска со маж кој е многу несигурен во себе. Изгледа шармантно и иако хемијата меѓу вас е фантастична, по неколку месеци врска и романса, тој почнува да го покажува своето вистинско лице. Иако на почетокот го слушаше секој ваш збор, покажуваше исклучителна нежност во водењето љубов, сега како сето тоа да исчезнало. Човек кој е несигурен во себе, ќе почне да користи лаги затоа што му треба некој кој ќе го обвини за неговото незадоволство.

4. ВО ПРАШАЊЕ Е НЕГОВАТА НЕЗРЕЛОСТ

Повеќето мажи кои лажат не се во состојба да ја сфатат сериозноста на ситуацијата. Тие веруваат дека можат да продолжат со лаги и измами, како ништо важно да не се случува, држејќи се во свои раце скриено и надвор од вашиот радар. Тие се толку незрели што веруваат дека криењето на вистината не ја повредува девојката со која се во врска. Многумина од нив веруваат дека нивната партнерка ќе биде повредена само доколку ја дознае вистината, додека лажењето во тој случај никому не му штети.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!