ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Зрелиот маж никогаш не го прави ова

Зрелиот маж никогаш не го прави ова

Многу врски завршуваат поради разликите во зрелоста. Едниот партнер планира за иднината, а другиот е повеќе загрижен за добивање нова видео-игра или за наоѓање нов костум за следниот викенд. Зрелоста се случува на различна возраст за секого.
Зрелиот маж никогаш не ги прави следниве работи:

1. Не ги избегнува проблемите

Кога момчето ќе стане зрело, почнува да сфаќа дека заклучувањето и криењето во неговата соба нема да поправи ништо. Зрелиот маж знае дека најдобар начин да ги реши проблемите е да се соочи со нив и да најде решение.

2. Не критикува

Човек кој вистински ве сака, никогаш нема да ве критикува, без оглед на тоа дали се работи за вашиот изглед, вашата тежина, вашата работа или за вашите надежи и соништа.

3. Не се плаши да ги покаже своите емоции

Зрелиот маж знае дека емоциите не се знак на слабост. Тоа е знак дека мажот е отворен и ранлив.

4. Не прави да се чувствувате непожелни

Семејството и пријателите се важни, но зрелиот маж нема да направи да се чувствувате како да не сте приоритет. Наместо тоа, тој ќе се обиде да ве вклучи во значајни одлуки, активности и настани.

5. Знае да ве почитува

Постојат многу различни начини да бидете почитувани во врската. Зрелиот маж никогаш нема да крене рака против вас. Нема да ги премине вашите граници или да ве исмејува.

6. Има добра врска со својата мајка

Зрелиот маж има време за своите родители. Го почитуваше тоа кога тие се грижеа за него, а сега е среќен е што и тој може да го направи истото. Сепак, не дозволува родителите да носат одлуки во негово име.

7. Ја планира иднината

Зрелиот маж не размислува само за денес. Може да живее во сегашноста, а сè уште да планира за иднината. Тој знае дека е важно да се планира она што доаѓа.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!