ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Ѕверот на Путин чини вистинско богатство и вреди за сите пари! (ВИДЕО)

Ѕверот на Путин чини вистинско богатство и вреди за сите пари! (ВИДЕО)

Малкумина можат да си го дозволат ова луксузно возило, но кога ќе го видите на улица знаете кој е во него!

По секоја Парада на победата што се одржува во Москва на 9 мај, сите погледи се свртени кон двата автомобили во кои министерот Сергеј Шојгу пристигнува од Кремљ и добива извештај од московскиот генерал.

Тоа е новата руска претседателска лимузина на Владимир Владимирович Путин, која ја користат исклучителни ВИП лица. Возилото е произведено од марката Аурус, што накратко значи “Russia’s Central Scientific Research Automobile and Automotive Engine Institute“.Senat

Чини 270 000 евра, но вреди за секоја пара!

Моделот на автомобил е наречен „Senat“ и може да се изберат две варијанти – со пократко и подолго меѓуоскино растојание. И, се разбира, може да го купат само оние кои имаат доволно пари, бидејќи „aurus senat“ чини 270 000 евра, што го прави еден од најскапите автомобили во светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aurus Senat (@aurus_senat)

Во создавањето на возилото учествуваше и Ролс-Ројс. Стандардниот автомобил има меѓуоскино растојание од 5.630 mm во должина и меѓуоскино растојание од 3.300 mm. Познатиот „Ролс-Ројс Фантом“ има должина од 5.762 mm во должина и меѓуоскино растојание од 3.552 mm.

Забрзува до 100 за 6 секунди!

„Сенатот“ е дефинитивно возило за претседателите, а ентериерот е со кожен тапацир и дрвени детали. Инструмент таблата се разбира е дигитална.

На располагање се две далноводи, вклучувајќи 4,4-литарски V8 мотор и електромотор. Моторите развиваат 590 КС, а автоматскиот менувач е со девет брзини, така што тие можат да забрзаат до сто од место од место за помалку од шест секунди!

Постои и попрестижна варијанта со мотор V12 со волумен од 6,6 литри, кој произведува 848 КС, што е повеќе од легендарното возило „Фантом“, кое развива 563 КС.

Latest

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Newsletter

spot_img

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_imgspot_img

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници кои го олеснуваат животот и особено работата. Бизнис трансофмацијата се забрза, предизвикувајќи големи промени во...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и седумкратниот освојувач на најголемата титула во бодибилдинг, Мистер Олимпија. Сепак, дали знаевте дека Арнолд Шварценегер стана...

ИСКРЕНО СО: Симона Николова – за дискриминацијата, менталитетот и патот до успехот за кој сонува и го остварува

FLIP: Како си?! Симона Н.: Здраво пред сè. Јас сум одлично, благодарам. Чест ми е и задоволство што повторно одговарам на ваши прашања. Не ѝ...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Content is protected !!