ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: bebe

spot_imgspot_img

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име?

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име? Одлуката за име на бебето е возбудливо искуство. Но, гледањето на бебето како реагира на неговото...

Секс после породување: Факти за кои никој не зборува, а се важни!

Секс после породување: Факти за кои никој не зборува, а се важни! Кога ќе добиете бебе, луѓето практично се на ред да ви кажат за...

Како е во првата година од мајчинството?

Како е во првата година од мајчинството? За време на бременоста блиските лица нè советуваат како да се однесуваме со бебето кога тоа ќе се...

Научниците тврдат дека начинот на породување влијае врз интелигенцијата на бебето

Научниците тврдат дека начинот на породување влијае врз интелигенцијата на бебето Бебињата родени на природен начин имаат повисок коефициент на интелигенција од оние родени со...

5 работи што не треба да ги правите за време на бременост : Тие влијаат на развојот и здравјето на бебето во матката

5 работи што не треба да ги правите за време на бременост : Тие влијаат на развојот и здравјето на бебето во матката. Промените на...

Како бебето дише во стомакот ?

Како бебето дише во стомакот ? Бебињата во развој имаат потреба од кислород во раната бременост. Важно е да знаете дека бебето ќе вдише за...

Како правилно да го заштитите вашето бебе во количка од топлина: Едно нешто што никогаш не треба да го правите

Како правилно да го заштитите вашето бебе во количка од топлина: Едно нешто што никогаш не треба да го правите. Многу родители мислат дека ќе...

Одвојте време за себе кога ќе дојде бебето: 5 совети кои ќе им го олеснат животот на мајките

Одвојте време за себе кога ќе дојде бебето: 5 совети кои ќе им го олеснат животот на мајките. Во процесот на прилагодување, љубовта, безбедноста и...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!