ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Деца

spot_imgspot_img

4 навики кои ќе го подобрат менталното здравје на вашето дете

4 навики кои ќе го подобрат менталното здравје на вашето дете. Грижата за себе е нешто што го правиме намерно за да ја одржиме нашата...

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име?

Како и кога бебето почнува да го препознава своето име? Одлуката за име на бебето е возбудливо искуство. Но, гледањето на бебето како реагира на неговото...

Како да се справите со дете кое има исклучително силна волја?

Како да се справите со дете кое има исклучително силна волја? Да се ​​биде родител на дете со силна волја не е за слабите меѓу...

5 совети како доживотно да го зајакнете имунитетот на вашите деца!

5 совети како доживотно да го зајакнете имунитетот на вашите деца! Зајакнувањето на имунитетот кај децата не е нешто што е актуелно и за кое...

Зошто децата поминуваат толку многу време зад екранот? И што правиме со тоа?

Зошто децата поминуваат толку многу време зад екранот? И што правиме со тоа? Во просек, повеќето деца под 8-годишна возраст имаат свој екран (телефон, таблет)...

Дали и вашето дете се плаши од мракот? Пет начини за решавање на овој проблем

Дали и вашето дете се плаши од мракот? Пет начини за решавање на овој проблем. Децата многу често се будат од сон поради кошмари и...

Причини зошто читањето на децата треба да биде нивната нова секојдневна активност

Причини зошто читањето на децата треба да биде нивната нова секојдневна активност. Читањето е активност која е неопходна за секојдневието, комуникацијата и справувањето во светот...

Дали е во ред на постарите родители да им речете не?

Дали е во ред на постарите родители да им речете не? Животот се промени, а се сменија и познатите семејни структури. Затоа во последно време...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!