ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: коса

spot_imgspot_img

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса

Откријте ги природните масла кои најдобро делуваат на нашата коса. Познато е дека природните масла можат да го поттикнат растот на косата, да влијаат на...

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво?

Како може вашата коса секогаш да мириса убаво? Нема ништо поубаво од свежо измиена коса чиј мирис ве придружува каде и да одите и кој...

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата

6 намирници кои ќе го забрзаат растот на косата. Секоја девојка сонува за долга коса (особено откако ќе ја скрати косата). Заборавете на маските од...

Ослободете се од првутот со овие намирници!

Ослободете се од првутот со овие намирници! Првутот обично се јавува како резултат на сува кожа или состојба на кожата наречена себореичен дерматитис. Првутот може да...

Сè што треба да знаете за аргановото масло за коса

Сè што треба да знаете за аргановоto масло за коса. „Течноto злато“ и неговите придобивки Сувата и оштетена коса може да биде голем проблем, но тоа...

Дали знаевте дека метално бакарна боја е битен есенски тренд кој повторно се враќа?

Дали знаевте дека метално бакарна боја е битен есенски тренд кој повторно се враќа? Студените месеци бараат богати нијсанси на косата како што се темното...

9 трикови за густа и бујна коса: Никогаш не сте сонувале дека може да изгледа вака!

9 трикови за густа и бујна коса: Никогаш не сте сонувале дека може да изгледа вака! Негуваната густа коса, полна со волумен е секогаш прекрасна...

Две грешки што сите ги правиме кога ја миеме косата: Време е да ги смениме рутините

Две грешки што сите ги правиме кога ја миеме косата: Време е да ги смениме рутините. Обично следиме рутина кога станува збор за нега на...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!