ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: majka

spot_imgspot_img

Како е во првата година од мајчинството?

Како е во првата година од мајчинството? За време на бременоста блиските лица нè советуваат како да се однесуваме со бебето кога тоа ќе се...

За здрава врска меѓу мајката и ќерката, потребно е мајката да се прифати прво самата себе

За здрава врска меѓу мајката и ќерката, потребно е мајката да се прифати прво самата себе. Релацијата меѓу мајката и ќерката отсекогаш бил еден од...

Како да ја намалите телесната тежина по породувањето?

Како да ја намалите телесната тежина по породувањето? Губењето телесна тежина по породувањето не е лесна задача, особено кога се грижите за бебе. Затоа постојат...

5 работи што не треба да ги правите за време на бременост : Тие влијаат на развојот и здравјето на бебето во матката

5 работи што не треба да ги правите за време на бременост : Тие влијаат на развојот и здравјето на бебето во матката. Промените на...

5 работи кои мајките мораат да им ги кажат на своите ќерки

5 работи кои мајките мораат да им ги кажат на своите ќерки. Од ден на ден, од година во година, повторувајте ги овие лекции на...

Како бебето дише во стомакот ?

Како бебето дише во стомакот ? Бебињата во развој имаат потреба од кислород во раната бременост. Важно е да знаете дека бебето ќе вдише за...

Гените се чудо : Овие 3 карактеристики детето може да ги наследи само од мајката!

Гените се чудо : Овие 3 карактеристики детето може да ги наследи само од мајката! Овие карактеристики ни ги носи само мајчинската линија. Детето, се разбира,...

Одвојте време за себе кога ќе дојде бебето: 5 совети кои ќе им го олеснат животот на мајките

Одвојте време за себе кога ќе дојде бебето: 5 совети кои ќе им го олеснат животот на мајките. Во процесот на прилагодување, љубовта, безбедноста и...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!