ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Милениче

spot_imgspot_img

3 лесни начини за подобрување на исхраната на вашето куче

3 лесни начини за подобрување на исхраната на вашето куче. Старото правило е дека балансираните оброци го држат ветеринарот подалеку од вашето домашно милениче. Храната што...

Колку често треба да се капе куче? Прашање на многу сопственици

Колку често треба да се капе куче? Прашање на многу сопственици. Еден од најголемите сомнежи што ги мачи новите сопственици на кучиња е „колку често...

Седум изненадувачки причини зошто вашето куче треба да спие покрај вас!

Седум изненадувачки причини зошто вашето куче треба да спие покрај вас! Сите сме слушнале дека не треба да го правиме тоа: да го викаме кучето...

Што значи кога кучето ви дава шепа? За миленичиња, ова значи многу

Што значи кога кучето ви дава шепа? За миленичиња, ова значи многу. Што се обидува да ви каже вашето домашно милениче со тоа што ви...

Миленичињата исто така можат да го искусат топлотниот удар: Еве како да ги препознаете првите симптоми!

Миленичињата исто така можат да го искусат топлотниот удар: Еве како да ги препознаете првите симптоми! Метеоролозите најавуваат високи температури во наредните денови, затоа слушнете...

Што е мит, а што е вистината кога станува збор за храна за кучиња?

Што е мит, а што е вистината кога станува збор за храна за кучиња? Со сигурност знаете дека изборот на храна што ќе му ја...

Нови правила за патување со милениче со авион

Нови правила за патување со милениче со авион. Транспорт на домашни миленици е возможен само за домашни миленици со минимална возраст од 12 недели. При резервација,...

Ова се причините зошто е потешко да се вдомат црни кучиња

Ова се причините зошто е потешко да се вдомат црни кучиња. Како и кај црните мачки, така и кај црните кучиња, постои верување дека тие...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!