ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Никола Тесла

spot_imgspot_img

Интересни факти за Никола Тесла за кои можеби не сте знаеле

Интересни факти за Никола Тесла за кои можеби не сте знаеле. Никола Тесла е познат како еден од најбрилијантните умови и еден од најголемите пронаоѓачи...

Никола Тесла стана вегетаријанец на 65-годишна возраст, а неговата реченица, која често ја изговараше, може да биде поука за сите

Никола Тесла стана вегетаријанец на 65-годишна возраст, а неговата реченица, која често ја изговараше, може да биде поука за сите. Никола Тесла е најпознат по...

Дали знаете како Никола Тесла го тренирал мозокот ?

Дали знаете како Никола Тесла го тренирал мозокот ? Никола Тесла е најпознат по својот придонес во дизајнирањето на електричниот систем на наизменична струја, но...

Каков Бил Никола Тесла На Училиште?

Српскиот научник Никола Тесла е добро познат низ целиот свет по неговите достигнувања, но она што беше непознато е каков бил во училиште. Добар,...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!