ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Пијалок

spot_imgspot_img

Официјално: Џинот е прогласен за најздрав алкохолен пијалок – а еве и зошто!?

Официјално, џин е прогласен за најзрав алкохолен пијалок, а еве и зошто! Џинот претставува алкохолен пијалок кој се добива од бобинка на смрека и станува...

Џин-тоник со јагоди: Рецепт за освежувачка летна верзија на вашиот омилен пијалок

Џин-тоник со јагоди: Рецепт за освежувачка летна верзија на вашиот омилен пијалок. Сигурно ги користите јагодите за разни десерти и колачи, но зошто да не...

Чисти тврдоглави дамки, ја отстранува гумата за џвакање од влакната: За што може да се користи најпознатиот пијалок?

Чисти тврдоглави дамки, ја отстранува гумата за џвакање од влакната: За што може да се користи најпознатиот пијалок? Најпознатиот газиран пијалок Coca Cola не е...

Пијалок што ги чисти цревата и организмот

Пијалок што ги чисти цревата и организмот. Овој пијалок е направен од само 2 намирници, и ги чисти цревата, желудникот и целото тело. Пијте го...

Летно смути со минимум калории: Направете освежителен пијалок во кој лубеницата е главната состојка (РЕЦЕПТ)

Летно смути со минимум калории: Направете освежителен пијалок во кој лубеницата е главната состојка (РЕЦЕПТ) Летно смути од лубеница е идеално освежување за топлите летни...

Џин тоник помага во борбата против алергијата – целосно ги ублажува симптомите, еве зошто

Џин тоник помага во борбата против алергијата - целосно ги ублажува симптомите, еве зошто. Во прилог на освежување, џин и тоник можат да ги ублажат...

Подобрете ја меморијата со овој пијалок: Потребни се само две состојки!

Подобрете ја меморијата со овој пијалок: Потребни се само две состојки! Губењето на меморијата може да биде симптом на разни болести, но најчеста причина за...

Здрав пијалок кој ги уништува вашите заби а не сте свесни за тоа

Здрав пијалок кој ги уништува вашите заби а не сте свесни за тоа. Ако мислевте дека газираните сокови и кафе се најголемите непријатели на здравјето...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!