ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Рецепт

spot_imgspot_img

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти од сезонско овошје, а сега е време за круши. Потребни состојки за кора: 250 гр брашно 100 гр...

Лиснато тесто со јаболка и цимет

Лиснато тесто со јаболка и цимет. Можете ли да ги намирисате оние крцкави колачи со јаболка што се продаваат во вашата омилена пекара, дури и...

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење

Колач со ѓумбир и глазура од крем сирење. Речиси и да нема дете кое не се радува на празниците, пред се поради изобилството на колачи...

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото

Пилешко и зеленчук во бои на виножитото. Иако малкумина од нас можат да одолеат на врвните специјалитети кои вклучуваат часови подготовка и изобилство на состојки,...

Еве како да направите златна мешавина“ која се смета за најјак антибиотик

Еве како да направите златна мешавина“ која се смета за најјак антибиотик. Многу е важно што побрзо да започнете со природни суплементи за да избегнете...

Ролат со јаболка: Најлесен рецепт за фина торта на која нема да можете да кажете не

Ролат со јаболка: Најлесен рецепт за фина торта на која нема да можете да кажете не. Каква би била есента без сочни колачи со додавање...

Сочна торта од лешник и чоколадо подготвена без грам брашно

Сочна торта од лешник и чоколадо подготвена без грам брашно. Оваа торта со лешник и чоколада без брашно и шеќер е идеална за почетници бидејќи...

Рецепт за лесен чоколаден мус без шеќер

Рецепт за лесен чоколаден мус без шеќер. Чоколаден мус (чоколадна пена) за вас кои сте на диета или само сакате да внимавате на вашата линија. Ви...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!