ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Вкусно

spot_imgspot_img

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ)

Сочна торта со круша, неодолива за празниците (РЕЦЕПТ). Правете торти од сезонско овошје, а сега е време за круши. Потребни состојки за кора: 250 гр брашно 100 гр...

Колач со сладок компир и глазура од крем сирење

Колач со сладок компир и глазура од крем сирење. Иако тиквата е ѕвезда на есенските задоволства, во приказната има простор и за друг играч. Неговото име...

Ролат со јаболка: Најлесен рецепт за фина торта на која нема да можете да кажете не

Ролат со јаболка: Најлесен рецепт за фина торта на која нема да можете да кажете не. Каква би била есента без сочни колачи со додавање...

Сочна торта од лешник и чоколадо подготвена без грам брашно

Сочна торта од лешник и чоколадо подготвена без грам брашно. Оваа торта со лешник и чоколада без брашно и шеќер е идеална за почетници бидејќи...

Рецепт за лесен чоколаден мус без шеќер

Рецепт за лесен чоколаден мус без шеќер. Чоколаден мус (чоколадна пена) за вас кои сте на диета или само сакате да внимавате на вашата линија. Ви...

Магична бела чорба за слави и празници. Ќе ги воодушевите гостите и семејството.

Магична бела чорба за слави и празници. Ќе ги воодушевите гостите и семејството. Ви пренесуваме рецепт за бела супа, која најчесто се прави за прослави,...

Предлог за ручек: пилешки специјалитет со ориз и печурки (рецепт)

Предлог за ручек: пилешки специјалитет со ориз и печурки (рецепт) Денешниот предлог за ручек е јадење кое се подготвува многу брзо. Потребно е: 300 пилешко бело...

Солени палачинки подготвени на здрав начин (според рецептот на Џејми Оливер)

Солени палачинки подготвени на здрав начин според рецептот на Џејми Оливер Познатиот готвач Џејми Оливер често нè изненадува со убави рецепти. Храната подготвена по негов...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!