ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: Живот

spot_imgspot_img

Добри деца не се раѓаат. Добрите деца ги воспитуваат добри родители.

Добри деца не се раѓаат. Добрите деца ги воспитуваат добри родители. Не е лесно да се биде родител. И породување, доење, исхрана, болест…Па, сите нови...

30 мисли кои ќе ви го попраават лошиот ден

30 мисли кои ќе ви го попраават лошиот ден. Како да поправите лош ден и да предизвикате позитивност - фокусирајте се на добрите работи и...

Дванаесет мисли кои придонесуваат да се чувствувате несреќно

Дванаесет мисли кои придонесуваат да се чувствувате несреќно Оваа есен сè оди некако неуспешно: болни сме, работата не оди добро, келнерката во кафулето беше груба......

Овие три бои влијаат врз вашата концентрација во канцеларија

Овие три бои влијаат врз вашата концентрација во канцеларија. Бојата на внатрешноста на канцеларијата во голема мера влијае врз концентрацијата на вработените. Боите имаат големо влијание...

Што е стрес и дали можеме да го избегнеме?

Што е стрес и дали можеме да го избегнеме? Стресот може да се дефинира како емоционално искуство кое ги придружува физиолошките, биохемиските, менталните промени и...

Интересни факти за Никола Тесла за кои можеби не сте знаеле

Интересни факти за Никола Тесла за кои можеби не сте знаеле. Никола Тесла е познат како еден од најбрилијантните умови и еден од најголемите пронаоѓачи...

Карл Јунг сфатил дека среќата лежи во овие 5 работи!

Карл Јунг сфатил дека среќата лежи во овие 5 работи! Главната привилегија што може да ја имате во животот е да станете она што навистина...

Вистината за Зона Замфирова: љубовната приказна заврши вака во реалниот живот!

Вистината за Зона Замфирова: љубовната приказна заврши вака во реалниот живот! Зона и Мане се сакаа и имаа деца, но нивната љубовна приказна заврши вака. Извонредната...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!