ОБИЧНИ ЛУЃЕ:

Шампионот Емил Цветанов – ни ја најавува наjголемата XCO MTB UCI 1 велосипедска трка во Македонија

Низ годините во Куманово преку основоположникот на велосипедизмот Емил...

Tag: десерт

spot_imgspot_img

Како да го подготвите омилениот десерт на Анџелина Џоли?

Како да го подготвите омилениот десерт на Анџелина Џоли? Холивудската ѕвезда Анџелина Џоли е страствен љубител на виното, па пред неколку години ја лансираше „Роза“...

Ролат со јаболка: Најлесен рецепт за фина торта на која нема да можете да кажете не

Ролат со јаболка: Најлесен рецепт за фина торта на која нема да можете да кажете не. Каква би била есента без сочни колачи со додавање...

Колач со сливи: Лесно се подготвува а неговата сочност ќе ве воодушеви! (РЕЦЕПТ/ВИДЕО)

Колач со сливи: Лесно се подготвува а неговата сочност ќе ве воодушеви! (РЕЦЕПТ/ВИДЕО). Нека мириса целата кујна. Од кујната на баба ми излегува сочен колач со...

Банана леб од само 4 состојки : Не можете да замислите колку е вкусен! (РЕЦЕПТ)

Банана леб од само 4 состојки : Не можете да замислите колку е вкусен! (РЕЦЕПТ) Ви носиме рецепт за леб од банана од само четири...

Карамел чизкејк е торта која се помни: Омилениот десерт за вашата трпеза!

Клучот за оваа торта се бонбоните од карамел лешник кои и даваат совршена текстура и секако вкус! Потребни состојки: Кора: - 250 гр мелени бисквити - 100гр мелени...

ТАРТ ОД КАЈСИИ: Брза подготовка, нема повкусна летна торта! (РЕЦЕПТ)

ТАРТ ОД КАЈСИИ: Брза подготовка, нема повкусна летна торта! (РЕЦЕПТ) Историјата на гастрономијата вели дека тарт е создаден во 18 век, во Египет, како брза...

Здрав десерт без брашно кој вреди да го пробате! (РЕЦЕПТ)

Здрав десерт без брашно кој вреди да го пробате! (РЕЦЕПТ) Ѓумбирот и морковите, кога се мешаат со брашно од интегрално брашно, даваат слатко што може...

Брзи и освежителни летни задоволства за целосно уживање: 2 овошни салати на кои никој нема да им одолее

Брзи и освежителни летни задоволства за целосно уживање: 2 овошни салати на кои никој нема да им одолее. Идеални летни задоволства. Овошни салати можете да направите...

Stay in touch:

255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Newsletter

Don't miss

10 години ALLWeb – во ново руво и нови искуства на дигиталната сцена

Изминативе години покажаа дека технологијата и дигитализацијата се сојузници...

АРНОЛД ШВАРЦЕНЕГЕР: УПОРНИОТ АВСТРИСКИ МУСКУЛЕСТ ЧОВЕК КОЈ СТАНА СИНОНИМ ЗА АМЕРИКАНСКИОТ СОН

Сите го знаеме како Терминаторот, гувернерот на Калифорнија и...

Уметничкиот центар ПОЛИФОНИЈА со несекојдневна програма во рамки на Скопско Лето.

21ви Јули со почеток во 21 часот "Македонски шлагери, стари...
spot_img
error: Content is protected !!